3RT20164AN62 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 1
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 9 A 220VAC Coil Chassis Mount, DIN Rail
3RT20164AN62
DigiKey Part Number
3473-3RT20164AN62-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RT20164AN62
Description
CONTACTOR S00 9A 200VAC 1NC R LU
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Switching Voltage
690VAC - Max
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C
Must Operate Voltage
187 VAC
Coil Voltage
220VAC
Coil Power
31.7VA
Contact Rating (Current)
9 A