Image for 3RF23103AA26 is not available
3RF23103AA26
DigiKey Part Number
3473-3RF23103AA26-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RF23103AA26
Description
SS CONTACTOR,10A,600V,110-230VAC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Contactor SPST-NO (1 Form A) 10.5 A 48 ~ 600V Chassis Mount, DIN Rail Screw Terminal
Category
Circuit
SPST-NO (1 Form A)
Manufacturer
Siemens
Output Type
AC, Zero Cross
Series
Load Current
10.5 A
Packaging
Box
Voltage - Input
110 ~ 230VAC
Part Status
Active
Voltage - Load
48 ~ 600V