3RA64002EB42
DigiKey Part Number
3473-3RA64002EB42-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RA64002EB42
Description
DOL COMP STARTER IO-LINK 24V 8-3
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Motor Starter 24VDC Supply 32A 400V Load
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Siemens
Voltage - Load
400V
Series
Current - Output
32A
Packaging
Box
Wattage - Load
14914 W
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Type
Module
Mounting Type
Chassis Mount
Motor Type
AC Motor
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C