PZ0603D601-R25TF
DigiKey Part Number
3442-PZ0603D601-R25TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PZ0603D601-R25TF
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0201 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 250mA 1Ohm
Category
Current Rating (Max)
250mA
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz