SX7DF100.000B20F30HNN
DigiKey Part Number
5852-SX7DF100.000B20F30HNNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX7DF100.000B20F30HNN
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ 3.3V HCS
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
35mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)