LXM32MD72N4
DigiKey Part Number
4008-LXM32MD72N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32MD72N4
Description
LXM32 MODULAR 72A RMS PEAK 3PH 4
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 480VAC Supply 72A 200 ~ 480V Load
EDA/CAD Models
LXM32MD72N4 Models
Category
Voltage - Load
200 ~ 480V
Current - Output
72A
Series
Wattage - Load
13 kW
Voltage - Supply
200 ~ 480VAC
Interface
Modbus TCP, RS-485
Operating Temperature
0°C ~ 50°C