JJM36200 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Schneider Electric
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 200A 600 V AC 250 V DC Toggle Chassis Mount
JJM36200
DigiKey Part Number
4008-JJM36200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JJM36200
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage Rating - AC
600 V
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - DC
250 V
Packaging
Box
Actuator Type
Toggle
Part Status
Obsolete
Number of Poles
3
Mounting Type
Chassis Mount
Illumination
None
Breaker Type
Thermal Magnetic
Approval Agency
CSA, UL
Current Rating (Amps)
200A