HDA36125SA
DigiKey Part Number
4008-HDA36125SA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDA36125SA
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 125A 690 V AC 250 V DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HDA36125SA Models
Category
Current Rating (Amps)
125A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
690 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V