DZ5CE015L6D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
American Electrical Inc.
In Stock: 12.589
Datasheet
Parametric Equivalent
WAGO Corporation
In Stock: 16.427
Datasheet
Phoenix Contact
Altech Corporation
Altech Corporation
Panduit Corp
Black Wire Ferrule Connector DIN 16 AWG (1.50mm²) Single Wire
DZ5CE015L6D
DigiKey Part Number
4008-DZ5CE015L6D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DZ5CE015L6D
Description
CABLE END
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DZ5CE015L6D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Insulation
Insulated
Manufacturer
Schneider Electric
Style
DIN
Series
Size
16 AWG (1.50mm²)
Packaging
Box
Length - Overall
12.00mm
Part Status
Active
Length - Pin
6.00mm