FN3280H-64-34
DigiKey Part Number
817-1404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3280H-64-34
Description
LINE FILTER 480VAC 64A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 64 A 480V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FN3280H-64-34 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Current
64 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Applications
General Purpose
Filter Type
Three Phase (Wye)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Two Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC
480V
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300 V