Image for ZLTMM-115-73-S-D-346 is not available
ZLTMM-115-73-S-D-346
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-115-73-S-D-346-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-115-73-S-D-346
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 30 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-115-73-S-D-346 Models
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.476" (12.09mm)
Insulation Height
0.346" (8.80mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C