Image for ZLTMM-110-02-S-D-284 is not available
ZLTMM-110-02-S-D-284
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-110-02-S-D-284-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-110-02-S-D-284
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 20 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
ZLTMM-110-02-S-D-284 Models
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.100" (2.54mm)
Overall Contact Length
0.377" (9.58mm)
Insulation Height
0.284" (7.21mm)
Contact Finish Thickness - Mating
30.0µin (0.76µm)
Number of Positions
Contact Finish - Post
Tin
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C