Image for ZLTMM-105-71-F-D-620 is not available
ZLTMM-105-71-F-D-620
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-105-71-F-D-620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-71-F-D-620
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZLTMM-105-71-F-D-620 Models
Category
Termination
Solder
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Overall Contact Length
0.830" (21.08mm)
Insulation Height
0.620" (15.75mm)
Contact Finish Thickness - Mating
3.00µin (0.076µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C