Image for TW-14-09-T-S-310-085 is not available
TW-14-09-T-S-310-085
DigiKey Part Number
612-TW-14-09-T-S-310-085-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-14-09-T-S-310-085
Description
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
TW-14-09-T-S-310-085 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.061" (1.550mm)
Length - Stack Height
0.310" (7.874mm)
Series
Length - Tail
0.085" (2.159mm)
Number of Positions
14
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.079" (2.00mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.456" (11.582mm)