Image for TW-12-10-G-D-314-110 is not available
TW-12-10-G-D-314-110
DigiKey Part Number
612-TW-12-10-G-D-314-110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-12-10-G-D-314-110
Description
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-12-10-G-D-314-110 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height
0.314" (7.976mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
24
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.614" (15.596mm)