Image for TW-06-03-L-S-320-SM is not available
TW-06-03-L-S-320-SM
DigiKey Part Number
612-TW-06-03-L-S-320-SM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-06-03-L-S-320-SM
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
EDA/CAD Models
TW-06-03-L-S-320-SM Models
Category
Length - Post (Mating)
0.147" (3.734mm)
Length - Stack Height
0.320" (8.128mm)
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tube
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Number of Positions
6
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Pitch
0.079" (2.00mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.467" (11.862mm)