Image for TW-05-04-F-D-340-100 is not available
TW-05-04-F-D-340-100
DigiKey Part Number
612-TW-05-04-F-D-340-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-05-04-F-D-340-100
Description
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Detailed Description
10 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
TW-05-04-F-D-340-100 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height
0.340" (8.636mm)
Series
Length - Tail
0.100" (2.540mm)
Number of Positions
10
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.555" (14.097mm)