TCSD-25-D-12.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8550-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCSD-25-D-12.00-01-N
Description
CABLE ASSEM 2MM 50POS F-F 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.00' (304.80mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCSD-25-D-12.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
1.00' (304.80mm)
Series
Features
Polarizing Key
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Socket
Cable Termination
IDC
Number of Positions
50
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 664
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.142.78000kr.142.78
10kr.135.16900kr.1,351.69
25kr.127.30720kr.3,182.68
50kr.118.81160kr.5,940.58
100kr.110.50620kr.11,050.62
250kr.102.32760kr.25,581.90
500kr.88.93550kr.44,467.75
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM 2MM 50POS F-F 2"
In-Stock: 1
CABLE ASSEM 2MM 50POS F-F 6"