SO-1524-03-01-02-L
DigiKey Part Number
SAM11843-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SO-1524-03-01-02-L
Description
HEX STANDOFF #4-40 SS 15.24MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hex Standoff Threaded #4-40 Stainless Steel 0.600" (15.24mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SO-1524-03-01-02-L Models
Category
Gender
Male, Female
Mfr
Screw, Thread Size
Series
Diameter - Outside
0.188" (4.78mm) 3/16" Hex
Packaging
Bag
Between Board Height
0.600" (15.24mm)