Image for SEAMP-50-02.0-L-06-GP-TR is not available
SEAMP-50-02.0-L-06-GP-TR
DigiKey Part Number
612-SEAMP-50-02.0-L-06-GP-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAMP-50-02.0-L-06-GP-TR
Description
.050" SEARAY HIGH-SPEED HIGH-DEN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 Position Connector High Density Array, Male Through Hole Gold
EDA/CAD Models
SEAMP-50-02.0-L-06-GP-TR Models
Number of Rows
6
Mounting Type
Through Hole
Series
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Connector Type
High Density Array, Male
Mated Stacking Heights
7mm, 8mm, 8.5mm
Number of Positions
300
Height Above Board
0.181" (4.60mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)