Image for S2SDT-10-28-L-10.00-S is not available
S2SDT-10-28-L-10.00-S
DigiKey Part Number
S2SDT-10-28-L-10.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S2SDT-10-28-L-10.00-S
Description
2.00MM SOCKET DISCRETE CABLE ASS
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads 0.833' (254.00mm, 10.00")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S2SDT-10-28-L-10.00-S Models
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")