S1SD-05-28-GF-10.00-L1
DigiKey Part Number
612-S1SD-05-28-GF-10.00-L1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1SD-05-28-GF-10.00-L1
Description
MICRO MATE DOUBLE ROW DISCRETE W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S1SD-05-28-GF-10.00-L1 Models
Category
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)