RF316-04SP3-07RP1-0305
DigiKey Part Number
612-RF316-04SP3-07RP1-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-04SP3-07RP1-0305
Description
COAX CBL BNC TO SMB 12"
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMB RG-316 12.01" (305.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-04SP3-07RP1-0305 Models
Length
12.01" (305.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMB
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
SMB Plug, Right Angle
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C