RF316-04SP3-02SP1-0305
DigiKey Part Number
612-RF316-04SP3-02SP1-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-04SP3-02SP1-0305
Description
COAX CBL BNC TO MCX 12"
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MCX RG-316 12.01" (305.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-04SP3-02SP1-0305 Models
Length
12.01" (305.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to MCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
MCX Plug
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C