RF316-03RP1-03SP1-0152
DigiKey Part Number
612-RF316-03RP1-03SP1-0152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-03RP1-03SP1-0152
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to MMCX RG-316 5.984" (152.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-03RP1-03SP1-0152 Models
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MMCX to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
2nd Connector
MMCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C