Image for MMSS-12-22-L-12.00-S-K is not available
MMSS-12-22-L-12.00-S-K
DigiKey Part Number
612-MMSS-12-22-L-12.00-S-K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMSS-12-22-L-12.00-S-K
Description
MINI-MATE CABLE ASSEMBLY, 0.100"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMSS-12-22-L-12.00-S-K Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)