Image for IDSS-14-S-03.50-T-G-ST8 is not available
IDSS-14-S-03.50-T-G-ST8
DigiKey Part Number
612-IDSS-14-S-03.50-T-G-ST8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-14-S-03.50-T-G-ST8
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC SOCKET
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSS-14-S-03.50-T-G-ST8 Models
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)