Image for IDSD-09-D-06.50-T is not available
IDSD-09-D-06.50-T
DigiKey Part Number
IDSD-09-D-06.50-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-09-D-06.50-T
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.542' (165.10mm, 6.50")
EDA/CAD Models
IDSD-09-D-06.50-T Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.542' (165.10mm, 6.50")