IDSD-05-D-05.30-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for IDSD-05-D-05.30-G is not available
IDSD-05-D-05.30-G
DigiKey Part Number
IDSD-05-D-05.30-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-05-D-05.30-G
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.442' (134.62mm, 5.30")
EDA/CAD Models
IDSD-05-D-05.30-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.442' (134.62mm, 5.30")