Image for IDMS-32-T-05.25-A-P01-G is not available
IDMS-32-T-05.25-A-P01-G
DigiKey Part Number
612-IDMS-32-T-05.25-A-P01-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDMS-32-T-05.25-A-P01-G
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC MALE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)