HLCD-40-12.00-TH-BH-2
DigiKey Part Number
612-HLCD-40-12.00-TH-BH-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-40-12.00-TH-BH-2
Description
CBL ASSM SELF-MATE 80POS 12" HDR
Detailed Description
80 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic, Reversed 1.00' (304.80mm)
Category
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Length
1.00' (304.80mm)
Packaging
Bag
Connector Type
Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic, Reversed
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)