Image for HDMR-19-02-F-SM-TR is not available
HDMR-19-02-F-SM-TR
DigiKey Part Number
612-HDMR-19-02-F-SM-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDMR-19-02-F-SM-TR
Description
HIGH-SPEED I/O RECEPTACLE
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
HDMI Receptacle Connector 19 Position Surface Mount, Right Angle
Category
Features
Board Guide
Manufacturer
Samtec Inc.
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Number of Ports
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current Rating (Amps)
1.3A per Contact
Part Status
Active
Voltage - Rated
40VAC