Image for FJH-50-D-06.10-4 is not available
FJH-50-D-06.10-4
DigiKey Part Number
FJH-50-D-06.10-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-50-D-06.10-4
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 6.1"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.100" (154.94mm)
EDA/CAD Models
FJH-50-D-06.10-4 Models
Number of Conductors
50
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.100" (154.94mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)