FJH-40-D-12.00-4
DigiKey Part Number
SAM15172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-40-D-12.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 40POS 0.5MM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
EDA/CAD Models
FJH-40-D-12.00-4 Models
Number of Conductors
40
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)