Image for FJH-30-D-54.00-4 is not available
FJH-30-D-54.00-4
DigiKey Part Number
FJH-30-D-54.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-30-D-54.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 54"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 54.0" (1371.6mm)
EDA/CAD Models
FJH-30-D-54.00-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
54.0" (1371.6mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)