Image for FJH-30-D-11.81-4 is not available
FJH-30-D-11.81-4
DigiKey Part Number
FJH-30-D-11.81-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-30-D-11.81-4
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 11"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 11.8" (300.0mm)
EDA/CAD Models
FJH-30-D-11.81-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
11.8" (300.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)