Image for FJH-25-D-06.50-4 is not available
FJH-25-D-06.50-4
DigiKey Part Number
FJH-25-D-06.50-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-25-D-06.50-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 0.5MM 6.5"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.500" (165.10mm)
EDA/CAD Models
FJH-25-D-06.50-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.500" (165.10mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)