FJH-15-D-09.00-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for FJH-15-D-09.00-4 is not available
FJH-15-D-09.00-4
DigiKey Part Number
FJH-15-D-09.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-15-D-09.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 9"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 9.000" (228.60mm)
EDA/CAD Models
FJH-15-D-09.00-4 Models
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
9.000" (228.60mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)