Image for FJH-15-D-08.66-4 is not available
FJH-15-D-08.66-4
DigiKey Part Number
FJH-15-D-08.66-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-15-D-08.66-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 8.66"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 8.660" (219.96mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FJH-15-D-08.66-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
15
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
8.660" (219.96mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)