Image for FJH-15-D-06.20-4 is not available
FJH-15-D-06.20-4
DigiKey Part Number
FJH-15-D-06.20-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-15-D-06.20-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 0.5MM 6.2"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.200" (157.48mm)
EDA/CAD Models
FJH-15-D-06.20-4 Models
Number of Conductors
15
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
6.200" (157.48mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)