FJ-25-D-02.50-4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
25 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.500" (63.50mm)
FJ-25-D-02.50-4
DigiKey Part Number
FJ-25-D-02.50-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-25-D-02.50-4
Description
CABLE FFC/FPC 25POS 1MM 2.5"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FJ-25-D-02.50-4 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
25
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
2.500" (63.50mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)