Image for FJ-15-D-50.80-4 is not available
FJ-15-D-50.80-4
DigiKey Part Number
FJ-15-D-50.80-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-15-D-50.80-4
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 51"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 50.8" (1290.3mm)
EDA/CAD Models
FJ-15-D-50.80-4 Models
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
50.8" (1290.3mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)