FFSD-08-D-24.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM8783-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-08-D-24.00-01-N
Description
CABLE ASSEM .05" 16POS 24"
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 2.00' (609.60mm)
EDA/CAD Models
FFSD-08-D-24.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
2.00' (609.60mm)
Number of Positions
16
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 178
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.100.24000kr.100.24
10kr.93.00800kr.930.08
25kr.86.73120kr.2,168.28
50kr.80.20100kr.4,010.05
100kr.70.94460kr.7,094.46
250kr.65.70220kr.16,425.55
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM .05" 16POS F-F 6"
In-Stock: 1516
CABLE ASSEM .05" 16POS 12"