FFSD-05-D-02.03-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Samtec Inc.
In Stock: 1.779
Datasheet
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.169' (51.56mm, 2.03")
FFSD-05-D-02.03-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-05-D-02.03-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-02.03-01-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-02.03-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.169' (51.56mm, 2.03")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)