Image for FFMD-17-S-03.50-01 is not available
FFMD-17-S-03.50-01
DigiKey Part Number
FFMD-17-S-03.50-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFMD-17-S-03.50-01
Description
.050 CABLE PLUG
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable 0.292' (88.90mm, 3.50")
EDA/CAD Models
FFMD-17-S-03.50-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")