Image for DW-13-19-L-D-750 is not available
DW-13-19-L-D-750
DigiKey Part Number
612-DW-13-19-L-D-750-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-19-L-D-750
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-13-19-L-D-750 Models
Length - Post (Mating)
0.470" (11.938mm)
Length - Stack Height
0.750" (19.050mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
26
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)