292-J-P-EP-ST-CMM-1-B
DigiKey Part Number
612-292-J-P-EP-ST-CMM-1-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
292-J-P-EP-ST-CMM-1-B
Description
50 OHM 2.92MM JACK, VERTICAL COM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.92mm Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Board Edge, End Launch Compression
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
292-J-P-EP-ST-CMM-1-B Models
Category
Impedance
50 Ohms
Mfr
Mounting Type
Board Edge, End Launch
Series
Packaging
Tray
Frequency - Max
40 GHz