CL31B105KBHSNNE
DigiKey Part Number
1276-3093-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3093-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3093-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B105KBHSNNE
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CL31B105KBHSNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)