CL10B472KB8WPNC
DigiKey Part Number
1276-6532-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6532-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6532-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B472KB8WPNC
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CL10B472KB8WPNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)