CL10B222KB85PNC
DigiKey Part Number
1276-1988-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1988-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1988-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B222KB85PNC
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CL10B222KB85PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)